اخبار کشاورزی ایران

تازه ترین خبرها و مقالات باغبانی , تغذیه گیاه , زراعت , سموم و آفات , مکانیزاسیون

کاهش شدید قیمت، با توزیع انبوه مرغ‌ در بازار

کاهش شدید قیمت، با توزیع انبوه مرغ‌ در بازار

formed_a_special_committee_to_plan_the_production_poultry

  • رئیس هیأت‌مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی خبر داد:

کاهش شدید قیمت، با توزیع انبوه مرغ‌ در بازار

به‌دلیل آنکه مرغ‌های خریداری‌شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام به روزهای پایانی انقضا نزدیک می‌شود، این شرکت اقدام به ورود محصولات پروتئینی خود به بازار کرده است که قیمت مرغ تولیدی را به شدت تحت تأثیر قرار داده است.

رئیس هیأت‌مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از کاهش قابل ملاحظه قیمت مرغ نسبت به ۴۰ روز گذشته خبر داد و گفت: قیمت نقد مرغ زنده در روز گذشته سه‌هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت نسیه آن سه‌هزار و ۷۰۰ تومان بود و مرغ کشتارشده در میدان بهمن تهران پنج‌هزار تومان و در میادین میوه و تره‌بار قیمتی معادل پنج‌هزار و ۴۰۰ تومان داشت.

محمد یوسفی افزود: مقایسه قیمتی مرغ نسبت به ۴۰ روز گذشته نشان می‌دهد که قیمت مرغ زنده هر کیلوگرم یک‌هزار و ۲۰۰ تومان و مرغ کشته‌شده یک‌هزار و ۵۰۰ تومان کاهش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: به‌طور قطع کسانی که در این مدت زیان دیده‌اند، جوجه‌ریزی را متوقف می‌کنند و مشخص نیست چه بر سر بازار بیاید.

یوسفی ادامه داد: مهم‌ترین دلیلی که می‌تواند عاملی برای کاهش قیمت مرغ باشد، اقدام ناشایست شرکت پشتیبانی امور دام است؛ زیرا این شرکت اقدام به خریداری مرغ‌های مازاد تولیدکنندگان کرده و در حال حاضر تاریخ انقضای برخی مرغ‌ها در حال پایان یافتن است که بدین‌ترتیب از چند روز گذشته اقدام به ورود مرغ‌های خود به بازار کرده است که بدین‌ترتیب میزان عرضه در بازار افزایش یافته و قیمت دچار افت ناگهانی شده است.

وی تصریح کرد: این اقدام شرکت پشتیبانی امور دام در زمانی که بازار نیاز زیادی به مرغ ندارد، باعث شده است که قیمت مرغ از افت برخوردار باشد و بدین‌ترتیب تولیدکنندگان دچار ضرر و زیان شوند.

حذف گله‌ها در استان قم نامشخص است

رئیس هیأت‌مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی یادآور شد: شرکت پشتیبانی امور دام باید به‌عنوان پشتیبان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان عمل می‌کرد و مرغ‌های مازاد را در زمان نیاز و عرضه آنها را در زمانی که مصرف بسیار بالا است، در بازار وارد می‌کرد.

یوسفی تأکید کرد: امیدوارم که وزیر جهاد کشاورزی درباره عملکرد این شرکت تجدیدنظر کند.

وی درباره وضعیت واحدهای تولیدی از لحاظ بیماری‌های مختلف اظهار داشت: آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان تاکنون به هیچ استانی وارد نشده است و تنها یک مورد در استان قم مرگ و میر مشکوک داشتیم که عامل آن دقیقاً مشخص نشد، اما برای اطمینان بیشتر، حذف گله‌ها و اقدامات بهداشتی توسط سازمان دامپزشکی کشور به انجام رسید.

ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!