اخبار کشاورزی ایران

تازه ترین خبرها و مقالات باغبانی , تغذیه گیاه , زراعت , سموم و آفات , مکانیزاسیون

تولید “باتری سبز” مخصوص ماشین‌آلات کشاورزی

تولید “باتری سبز” مخصوص ماشین‌آلات کشاورزی

ba8020c8d2fcb00e8370aa5350cda100_S

دانشگاه علمی تخصصی هاروارد به‌تازگی باتری‌هایی را مختص تجهیزات و ماشین‌آلات کشاورزی تولید کرده که تا بیش از ۸۰ درصد انرژی‌های طبیعی اطراف خود را ذخیره کرده و همزمان نیروی مورد نیاز ماشین‌آلات را تأمین می‌کنند.

این باتری نسبت به باتری‌های مشابه خود هم ایمن‌تر و هم بسیار ارزان‌تر است. در واقع کل سیستمی که برای طراحی این باتری در نظر گرفته شده، کاملاً دوستدار محیط زیست است و هیچ‌گونه مواد سمی و زیان‌آوری را در محیط منتشر نمی‌کند.

این باتری با نام اختصاصی “باتری سبز” به بازار آمده که همزمان هم انرژی‌های طبیعی اطراف خود را جذب می‌کند و هم به سرعت برای شروع فعالیت دستگاه یا ماشین‌آلات کشاورزی، انرژی دریافتی را به داخل مخزن اصلی انتقال می‌دهند.

این باتری دارای یک بدنه استیل با روکش فتوولتائیک است که دو مخزن با راه لوله‌ای‌شکل پلاستیکی به آن وصل هستند. از یکی از این مخزن‌ها انرژی ناشی از نور آفتاب و وزش باد جذب می‌شود و به مخزن اصلی انتقال می‌یابد و در نهایت از مخزن دوم نیز این انرژی خارج شده و به مصرف اصلی که راه‌اندازی ماشین یا دستگاه مربوطه است، خواهد رسید.

“باتری‌های سبز” با قیمتی معادل سه‌هزار دلار آمریکا به بازار عرضه شده که می‌تواند در بندمدت مصرف سوخت و انرژی در ماشین‌آلات را به حداقل میزان ممکن برساند و در عین حال به افزایش عمر مفید دستگاه‌ها نیز کمک کند.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!