اخبار کشاورزی ایران

تازه ترین خبرها و مقالات باغبانی , تغذیه گیاه , زراعت , سموم و آفات , مکانیزاسیون

اعتبار کارت‌های هوشمند نهاده در هاله‌ای از ابهام/ تحویل نهاده به کشاورزان با مدت پرداخت

اعتبار کارت‌های هوشمند نهاده در هاله‌ای از ابهام/ تحویل نهاده به کشاورزان با مدت پرداخت

با وجود آنکه کارت‌های هوشمند اعتباری می‌توانست بخشی از مشکلات مالی بهره‌برداران بخش کشاورزی را مرتفع کند، به‌دلیل عدم حمایت بانک کشاورزی، بی‌مصرف ماند.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا از عدم همکاری بانک کشاورزی در بخش کارت‌های اعتباری خبر داد و گفت: قرار بود کارت اعتباری خرید نهاده‌ها در کنار سایر خدمات بانک کشاورزی به کمک کشاورزان آید تا کود، بذر و سم را در اختیار کشاورزان قرار گرفته و بانک بهای آن را پرداخت و با کشاورزان به‌صورت اعتباری تسویه حساب شود.

یزدان سیف افزود: بانک کشاورزی با وجود ابلاغ بانک مرکزی از ابتدای شهریورماه سال جاری از اعتباربخشی به این کارت‌ها سر باز زد و بدین ترتیب کشاورزان نتوانستند از خدمات فوق بهره ببرند.

15402_386

وی خاطرنشان کرد: اگر بانک کشاورزی حمایت‌های لازم را در این زمینه انجام می‌داد، بخشی از بهره‌برداران ازجمله گندمکارانی که مطالباتشان را دریافت نکرده بودند، می‌توانستند بخشی از مشکل خود را حل کنند.

سیف ادامه داد: با وجود آنکه بیش از دو سال است که دولت یارانه مربوط به شرکت خدمات حمایتی را پرداخت نکرده است، اما به کارگزاری‌ها اعلام شده که نهاده‌های مورد نیاز بهره‌برداران را با مدت پرداخت ۱۰ تا ۲۰ روزه به کشاورزان تحویل دهند.

تولید کود اوره داخلی افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی درباره اظهار تمایل هیأت رومانی برای خرید کود اوره تصریح کرد: با افزوده شدن ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز از پارس جنوبی تا اوایل سال ۱۳۹۶، میزان تولید کود اوره افزایش خواهد یافت و لازم است برای صادرات آن اقدامی انجام شود.

وی یادآور شد: ظرفیت برای مصرف داخلی و صادرات در بخش کود اوره وجود دارد.

سیف از افزایش ۱۷ درصدی فروش کود در سال زراعی ۹۶ – ۹۵ خبر داد و تأکید کرد: با وجود آنکه کشاورزان از بنیه مالی ضعیفی برخوردار هستند، اما با آغاز سال زراعی جدید میزان مصرف در مقایسه با سال از افزایش برخوردار است.

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به اعلام معاونت زراعت پیش‌بینی می‌شود که دو میلیون تن کود ازته در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد./

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!